IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiaj również rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania Litanii loretańskiej przy kapliczkach i figurach przydrożnych.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę o godz. 15.30. Rodziców i krewnych prosimy o wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pokuty. Próba liturgiczna dla dzieci będzie we czwartek i piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  3. We środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą w tym dniu o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 (w kościele św. Leonarda) i o godz. 18.00. Msza św. o godz. 9.30 będzie w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w tym dniu.
  4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we czwartek– wspomnienie św. Floriana, męcz. – święto patronalne strażaków, w sobotę – święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 18.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 18.00, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; porządek wizyty tradycyjny.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w budynku katechetycznym będzie katecheza chrzcielna. Przypominamy, że w katechezie zobowiązani są uczestniczyć wszyscy rodzice i chrzestni przed chrztem ich dziecka.
  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadbrzeżnej, którzy złożyli 1060 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy również rodzicom dzieci z klas trzecich, którzy złożyli 2500 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Węgrzyn z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products