III Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017 r.

 

  1. Przeżywamy Tydzień Biblijny, który zwraca naszą uwagę na rolę słowa Bożego w naszym życiu. Natomiast przyszła niedziela rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. W poniedziałek rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla tych dzieci będzie w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Przy okazji informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku będzie 6 maja.
  4. We środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą w tym dniu o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 – w kościele św. Leonarda, a także o godz. 18.00. Msza św. o godz. 9.30 będzie w intencji Ojczyzny, po czym nastąpi przemarsz pod Pomnik Niepodległości i złożenie kwiatów. Zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii w tym dniu.
  5. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dokt. Kościoła, we czwartek – wspomnienie św. Floriana, męcz. – patrona strażaków, hutników, kominiarzy i pracowników gospodarki komunalnej, w sobotę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota maja. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: najpierw adoracja a o godz. 8.00 Eucharystia. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Flądro z Rudki i śp. Franciszek Batko z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products