IV Niedziela Wielkiego Postu – 30 marca 2014

1. Od środy do piątku trwać będą rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klas 0-2 szkoły podstawowej przychodzą do kościoła w każdy z tych dni na godz. 8.00, uczniowie klas 3-6 – na godz. 10.00, uczniowie wszystkich klas gimnazjum na godz. 12.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, by wzięły udział w rekolekcjach wielkopostnych. Ze względu na rekolekcje, w środę i czwartek nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione o godz. 6.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Będziemy spowiadać we czwartek podczas adoracji eucharystycznej, która trwać będzie od godz. 18.30 do 20.30 oraz w piątek od godz. 17.00. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum powinni przystąpić do spowiedzi w czasie rekolekcji. W sobotę o godz. 8.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy świętej wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

4. We środę na plebanii o godz. 18.45 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy wszystkich członków Rady o przybycie.

5. Spotkania przygotowujące do egzaminu do bierzmowania  dla uczniów klas drugich gimnazjum odbędą się według następującego porządku: we środę – 2 kwietnia o godz. 16.00 – klasa 2d, o godz. 17.00 – klasa 2e, we czwartek – 3 kwietnia o godz. 16.00 – klasa 2c, o godz. 17.00 – klasa 2b, o godz. 18.00 – klasa 2a. Prosimy o przybycie przynajmniej jednego z rodziców każdego dziecka na tym spotkaniu.

6. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Diecezjalne Święto Młodych do Tarnowa na Niedzielę Palmową. Zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w tych obchodach. Zapisu można dokonać u ks. Jakuba, w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

7. W sklepach Delikatesy Centrum oraz P. Barbary Kupczyk będą wystawione kosze. Składane tam produkty żywnościowe wspomogą przygotowanie paczek na Święta Wielkanocne dla potrzebujących. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji.

8. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II w dniu 27.04, Dzień skupienia dla narzeczonych, który miał być w tym dniu w parafii Wielka Wieś zostanie przesunięty na II niedzielę maja (11 V) w tych samych godzinach, czyli od 9.00 – 12.00.

9. Dziękujemy za złożone ofiary. Mieszkańcy ul. Słonecznej złożyli 1090 zł na prace remontowe i 535 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Rudki Dół – odpowiednio 380 zł i 660 zł, mieszkańcy Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego złożyli na prace remontowe 1265 zł.

Na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcy ul. Reymonta złożyli 210 zł, mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej  – 340 zł i zamówili trzy Msze święte, mieszkańcy Łukanowic – 700 zł i zamówili sześć Mszy świętych.

Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dodatkowo dziś do naszej dyspozycji nowy numer kwartalnika „Śladami Karoliny”. 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products