IV Niedziela zwykła – 30 stycznia 2022r.

 

  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.
  2. We środę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla klasztorów klauzurowych.
  3. Ponadto w tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb., we czwartek – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz. W tym dniu po Mszach świętych odmówimy modlitwy w związku z obrzędem błogosławieństwa gardła; w sobotę – wspomnienie św. Agaty, dziew. i męcz. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W piątek Msza święta o Najświętszym sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00, natomiast Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00; wcześniej od godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa.
  5. Przypominamy, że w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00 trwa w kolegiacie adoracja eucharystyczna, jest równocześnie możliwość korzystania w tym czasie z sakramentu pokuty. Zachęcamy do przychodzenia do kościoła na chwilę osobistej modlitwy.
  6. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną prosimy zgłosić osoby, które życzą sobie wizytę księdza z posługą duszpasterską z okazji pierwszego piątku. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
  7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych lub chodzących ze sobą – „Wieczory dla Zakochanych” prowadzony przez Ruch „Spotkania Małżeńskie” odbędzie się w parafii Wierzchosławice w dniach od 26 lutego do 2 kwietnia br. Zapisy do 23 lutego. Szczegóły na plakacie.
  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Szkolnej, którzy złożyli 600 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy także za wszystkie wpłaty na konto na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marii Lasko z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products