I Niedziela Adwentu – 3 XII 2023 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania.
  2. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą w dni powszednie Adwentu. Dla starszych – rano o godz. 6.00, Godzinki będą śpiewane po Roratach. Natomiast wieczorem o godz. 18.00 będą Roraty dla dzieci. Niech dzieci przynoszą lampiony. Prosimy, aby dzieci przychodziły do kościoła na godz. 17.45. Ten czas przed Mszą świętą będzie wykorzystany na naukę śpiewu i przygotowanie do liturgii.
  3. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu będą o następujących porach: 6.00, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziew. i męcz., we środę – wspomnienie św. Mikołaja, bpa, we czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 będzie spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich. W niedzielę będzie również zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatków.

Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej. Oprócz katolickich tygodników jest do naszej dyspozycji dwumiesięcznik „Historia Kościoła” oraz nowy numer czasopisma „Trwajcie w miłości”.

  1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 16 895 zł, 10$ i 50€. Składamy podziękowanie również p. Franciszkowi Mleczko za odśnieżenie placu przy kościele oraz parkingu. Bóg zapłać.
  2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Janicka z ul. Długiej, śp. Jan Brożek z ul. Konopnickiej, i śp. Stanisława Jankowska-Kusion z Ispu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products