I Niedziela Adwentu – 3 XII 2017 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy na Roraty, które będą w dni powszednie Adwentu rano o godz. 6.30 dla starszych, oraz wieczorem o godz. 18.00 dla dzieci. Niech dzieci przynoszą lampiony. Dla dzieci będą głoszone specjalne kazania. Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Przypominamy również, że od minionego czwartku przez miesiące zimowe w Kolegiacie są odprawiane wszystkie te nabożeństwa, które miały miejsce w kościele św. Leonarda.
 2. Informujemy, że rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu.
 3. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą w tym dniu: o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00. Jest to święto patronalne m.in. DSM. W związku z tym na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy dziewczęta przynależące do tej grupy. Wtedy też nastąpi liturgiczne przyjęcie kandydatek do DSM. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziew. i męcz., we środę – wspomnienie św. Mikołaja, bpa, we czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 4. We środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem dzieci i młodzież zaangażowane w parafii w różne grupy i wspólnoty, a więc: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, scholę, zespół muzyczny, kantorów, aspirantów, ministrantów, lektorów i Dziewczęcą Służbę Maryjną.
 5. Członkowie Caritas rozprowadzają, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świece na stół wigilijny. Ofiary w wysokości 5 zł są przeznaczone na pomoc dzieciom. W sklepie p. Barbary Kupczyk będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone osobom potrzebującym na Święta. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. Młodzież z KSM w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać przygotowane przez siebie kartki świąteczne.
 6. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Milówce zapraszają na koncert adwentowy zatytułowany: Marana Tha! Przyjdź Panie Jezu! Wystąpią: Orkiestra i Chór Szkoły Muzycznej w Milówce. Koncert będzie w przyszłą niedzielę godz. 17.00 w Kolegiacie.
 7. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 10 462 zł i 5 €. Bóg zapłać. Ponadto Mieszkańcy Dębiny Łętowskiej złożyli na cele remontowe 1560 zł i 30 €, oraz 180 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, Więckowic odpowiednio – 3880 zł i 280 zł, Ispu – 1200 zł i 160 zł, ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej – 500 zł i 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Program wizyty z opłatkami:
 2. P. Kościelny:

Poniedziałek, godz. 12.00 – Łukanowice od strony Zakrzowa, Topolina

Wtorek, godz. 13.00 – ul. Krakowska, Wolicka, Rynek

Środa, godz. 13.00 – ul. Warszawska, Os. Zakrzów

Czwartek, godz. 13.00 – ul. Tarnowska, św. Leonarda i Zawale

Piątek, godz. 12.00 – ul. Goszczyńskiego i Leśna

 

 1. P. Organista:

Poniedziałek, godz. 11.00 – Łukanowice

Wtorek, godz. 11.00 – Łukanowice cd., Podbrzegi, ul. Słoneczna

Środa, godz. 13.00 – ul. Jagiellońska, Rolnicza, Plebańska

Czwartek, godz. 13.00 – ul. Tarnowska, Rynek, ul. Krzywa i Konopnickiej

Piątek, godz. 13.00 – ul. Nadbrzeżna, Zamoście.

 

 1. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Janiny Michałek z Dębiny Łętowskiej i śp. Marcina Niemczyka z Chicago. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products