XXII Niedziela Zwykła – 3.09.2023

 

  1. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. W kolegiacie po wieczornej Mszy świętej będzie poświęcenie ziarna siewnego. W Bazylice Katedralnej w Tarnowie od 8 do 15 września będzie Tydzień Maryjny, w ramach którego zaplanowano m.in. procesję maryjną ulicami tarnowskiej Starówki oraz koncert „Jezus w Centrum”. Szczegóły na afiszu. Na sobotę – 9 września na Mszę św. do Katedry na godz. 18.00 zaproszeni są wierni z naszego dekanatu. Zachęcamy do udziału. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W poniedziałek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej będzie o godzinie 8.00, natomiast dla młodzieży Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych o godz. 9.00. Zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby uczestnicząc w Eucharystii zawierzyli Bogu nowy rok pracy i nauki. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że po Mszy świętej uczniowie klas I-VIII udadzą się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się na boisku szkolnym ok. godz. 9.00. W razie niekorzystnych warunków pogodowych odbędą się tylko spotkania organizacyjne z wychowawcami uczniów klas II-VIII. Uczniowie klasy I wraz z opiekunem spotykają się po Mszy św. przy wejściu do hali sportowej, a następnie pod opieką wychowawcy kierują się na wyznaczone miejsce. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przychodzą w godzinach zadeklarowanych przez rodziców.
  3. Do naszej parafii przybyli nowi duszpasterze: ks. mgr Tomasz Krawiec i ks. mgr Przemysław Lis. Serdecznie ich witamy w naszej wspólnocie i życzymy obfitości Bożych darów w posłudze duszpasterskiej, życzymy również zdrowia i ludzkiej dobroci.
  4. Dziękujemy za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne. W minioną niedzielę złożyliście 16 379 zł i 10 €. Bóg zapłać.
  5. Po wakacyjnej przerwie wznawiają spotkania grupy formacyjne w naszej parafii: ministrantów zapraszamy we środę na godz. 17.00, lektorów również we środę na godz. 18.30, DSM – w sobotę na godz. 9.00, członków chóru w piątek po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy również młodzież naszej parafii począwszy od klasy ósmej do włączenia się w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Grupa spotyka się w każdy piątek o godz. 19.00 w sali w budynku obok plebanii. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci, aby zaangażowały się w pracę grup parafialnych. Udział w działalności grup pomaga młodym ludziom utwierdzać się i wzrastać w prawdziwie chrześcijańskich wartościach.
  6. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zwraca się z prośbą o wsparcie zbiórki funduszy na tablicę upamiętniającą placówkę Armii Krajowej „Weronika-Władysław” działającą na terenie naszej gminy. Tablica zostanie umieszczona na ścianie Domu Pańskiego, obok tablicy gen. Łowczowskiego. Kwesta odbędzie się w przyszłą niedzielę na placu kościelnym.
  7. GOK w Wojniczu zaprasza do kina Wawel na seanse dwóch wartościowych filmów: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”, który odbędzie się w piątek 8 września o godz. 19.00, oraz „Raport Pileckiego”, który będzie w piątek 15 września o godz. 19.00.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Kędzior oraz śp. Jerzy Kusion z Ispu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products