XXII Niedziela zwykła – 3 września 2017r.

 

  1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte z tej okazji będą wg następującego porządku:

– dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu – o godz. 8.00

– dla Szkoły Podstawowej oraz klas gimnazjalnych – o godz. 9.00.

  1. W piątek przypada uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji tarnowskiej. Po każdej Mszy świętej zostanie odmówiony Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Ponadto po Mszy św. wieczornej będzie poświęcenie ziarna siewnego. Z racji uroczystego charakteru tego dnia w naszej diecezji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się w Chorzelowie koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin.

  1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 12 510 zł oraz 10 €. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej, którzy złożyli 830 zł na prace remontowe oraz 210 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
  2. Po wakacyjnej przerwie wznawiają cykliczne spotkania poszczególne grupy: we wtorek o godz. 17.00 będzie spotkanie wszystkich ministrantów; również we wtorek o godz. 18.45 – spotkanie lektorów, w piątek – po wieczornej Mszy świętej – zebranie członków chóru parafialnego. Zapraszamy również inne osoby obdarzone słuchem muzycznym i głosem, aby włączyły się w działalność chóru.
  3. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Wojnicza i okolic na VII Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę – 10 września 2017 roku w godzinach od 13.00 do 17.00 na boisku obok budynku nowej szkoły przy ul. Szkolnej. W razie niesprzyjającej pogody impreza przeniesiona zostanie do budynku szkoły.
  4. Są do nabycia kalendarze rolnicze oraz kalendarze misyjne na przyszły rok.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Kłósek z Łoponia. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products