XVIII Niedziela Zwykła – 3 sierpnia 2014 r.

 

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca Męczennika, patrona naszego kościoła i parafii. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Tej uroczystej Mszy świętej będzie przewodniczył Pasterz Diecezji, Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, który dokona podniesienia naszej świątyni do godności Kolegiaty oraz ogłosi powołanie do istnienia Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu. W sumie odpustowej uczestniczyć będzie nowa Kapituła oraz przedstawiciele innych Kapituł z naszej diecezji. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 17.00 nastąpi formalne erygowanie Kapituły po czym jej członkowie odśpiewają Nieszpory w Kolegiacie. Temu aktowi również będzie przewodniczył Biskup Tarnowski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą i zarazem historyczną sumę odpustową w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

Prosimy Strażaków wszystkich jednostek działających na terenie parafii o udział w sumie odpustowej oraz o zatroszczenie się o niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji. Prosimy Panie, Panów i Młodzież o niesienie feretronów, dziewczynki z DSM o niesienie poduszek. Zachęcamy matki, aby przyprowadziły dziewczynki do sypania kwiatów. Do udziału w procesji zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne w albach, a także służbę liturgiczną: ministrantów i lektorów.

W dniu odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Spotkanie lektorów przed odpustem odbędzie się we środę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa!

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

– we środę – święto Przemienienia Pańskiego

– w piątek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

– w sobotę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy numer 5 św. Floriana (Dekanaty: Wojnicz, Porąbka Uszewska, Zakliczyn) odbędzie się 10 sierpnia tj. w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele. Na tym spotkaniu będzie możliwość zapisu na pielgrzymkę, zakupu powrotnych biletów autokarowych oraz nabycia pamiątkowej koszulki w której pielgrzymi tego roku wejdą na Jasną Górę.

Wszelkie informacje u ks. Jakuba Misiaka – przewodnika grupy.

4. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 10 635 zł i 26 €. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej, którzy złożyli 1005 zł na ten cel oraz 350 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

5. Poprzez stronę internetową naszej parafii można obejrzeć galerię ok. 600 zdjęć z peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zamówić wybrane zdjęcia u ich autora, p. Romana Bojdo.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products