IX Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018 r.

 

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie tym, którzy przygotowali ołtarze: Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, OSP z Wojnicza oraz mieszkańcom Ispu. Strażakom oraz Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji i koordynowanie porządku na parkingu. Dziękujemy też Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, Chórowi parafialnemu, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli feretrony i sztandary. Bóg zapłać.
  2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi.
  3. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie Oktawy Bożego Ciała Litanię do Serca Jezusowego śpiewamy podczas procesji, natomiast od piątku Litania będzie odmawiana w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele Litanię będziemy śpiewać 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
  4. We wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz., w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  5. Dziękujemy za ofiary. W ubiegłą niedzielę na prace remontowe złożyliście 10 494 zł, 10€, i 5£. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. Rada Rodziców oraz personel Przedszkola Publicznego w Wojniczu zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się 10 czerwca w ogrodzie przedszkolnym. Początek o godz. 13.00.
  7. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Ludwika Szczupaka z Dębiny Łętowskiej, śp. Władysława Sumary z Tarnowa i śp. Aleksandra Prokopa z Chrzanowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products