V Niedziela Wielkanocna – 3 V 2015 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe w naszej parafii. Złożyliście 9310 zł i 7 €. Składane aktualnie przez Was środki będą przeznaczone głównie na remont kościoła św. Leonarda oraz remont ogrodzenia i wybudowanie drogi procesyjnej wokół kościółka. Została przyznana dotacja w kwocie 45.000 zł przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie, ale tylko na remont elewacji kościółka. W związku z tym remont ogrodzenia oraz budowę drogi procesyjnej musimy, jako parafia, sfinansować sami. Kosztorys tych prac, które parafia musi sfinansować z własnych środków to 160 000 zł. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się wykonać zaplanowane prace. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane trudności, prace remontowe rozpoczną się jeszcze w maju. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać.

2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Starajmy się znaleźć czas na uczestnictwo w tych pięknych nabożeństwach maryjnych, które są odprawiane w Kolegiacie codziennie o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męcz. – patrona strażaków, hutników, kominiarzy i pracowników gospodarki komunalnej

– we środę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

– w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. W Szczepanowie trwać będzie tygodniowy odpust, którego program jest na afiszu w gablocie. Z racji uroczystości – w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek przypada też 70. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji o godz. 18.00 będzie Msza święta w intencji wszystkich ofiar wojny oraz o pokój na świecie.

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która rozpocznie się o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich będzie w sobotę o godz. 9.00. Prosimy również, aby w przyszłą niedzielę wszyscy stosowali się do poleceń panów ze Straży Pożarnej, którzy będą dbać o porządek i kierować ruchem na parkingu.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich będzie w następną niedzielę – 17 maja o godz. 11.00.

5. Spotkanie w grupach dla młodzieży klas pierwszych gimnazjum będzie we wtorek o godz. 16.30. Spotkanie ma grupa 2 i 4.

6. W przyszłą niedzielę – 10 maja w remizie OSP Zakrzów w godzinach od 8.00 do 12.00 odbędzie się Akcja Poboru krwi oraz Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products