V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

 

  1. Nasza parafia przeżywa rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach. W poniedziałek, wtorek i we środę będą Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 6.00, 8.00 oraz o godz. 18.00. Ponadto w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 będzie nauka stanowa dla małżonków i rodziców, natomiast we wtorek o godz. 16.00 będzie Msza Święta dla chorych oraz możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 15.30 będzie spowiedź chorych. Zachęcamy parafian do przystępowania do spowiedzi już w tym tygodniu. Natomiast spowiedź całodniowa przed Wielkanocą z udziałem księży z dekanatu będzie w Wielki Wtorek.
  2. W piątek o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza Święta. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W tym roku nabożeństwo rozpoczniemy przy figurze Matki Bożej na ul. Braci Gładyszów, następnie pójdziemy ulicą św. Kingi i ulicą Loretańską, zakończenie przy Kaplicy Loretańskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału. Prosimy strażaków z naszej parafii o zabezpieczenie trasy. W piątek nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Kolegiacie o godz. 17.30 ani o godz. 19.00.
  3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Msza święta z poświęceniem palm i procesją będzie o godz. 11.00. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z rodzicami oraz młodzież. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę – zachęcamy do udziału. Poświęcenie palm będzie również podczas innych Mszy świętych – dla osób, które nie mogą uczestniczyć w uroczystości o godz. 11.00. Z racji procesji w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30.
  4. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli. Na prace remontowe złożyliście 13 549 zł, 10$ i 10€. Dziękujemy również za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  5. W sobotę w sklepach młodzież zorganizuje akcję „Kilo”. Zachęcamy, by przy okazji zakupów nabyć dodatkowe produkty i przekazać je dla osób potrzebujących. Zebrane produkty wspomogą przygotowanie przez członków Caritas paczek dla osób potrzebujących na Święta. W związku z tym we środę o godz. 19.00 w budynku katechetycznym obędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży, która chce się zaangażować w akcję jako wolontariusze.
  6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Budyn z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products