II Niedziela Wielkanocna – 2 kwietnia 2016 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego to Święto Caritas. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy te osoby w parafii, które bezinteresownie wkładają wiele wysiłku w organizowanie i niesienie pomocy biednym i potrzebującym w naszej parafii. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w liturgii Kościoła.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na modlitwie w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone przed urodzeniem. Wszyscy chętni będą się mogli podjąć tego ważnego i pięknego dzieła w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele św. Leonarda będzie Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, a następnie o godz. 17.00 w Więckowicach – poświęcenie pomnika upamiętniającego te osoby. Zachęcamy do udziału.

4. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 9.30.

5. Rozpoczynamy zapisy w związku z wyjazdem młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przewidziano dwie możliwości uczestnictwa: pobyt dłuższy oraz krótszy w Krakowie. Mianowicie: jedna grupa będzie uczestniczyć w ŚDM w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia; natomiast druga grupa weźmie udział w ŚDM w dniach od 30-31 lipca. Osoby, które pragną wyjechać na to wydarzenie z naszej parafii prosimy o kontakt z ks. Jakubem. Zapisy potrwają do 26 maja (Boże Ciało).

6. Dziękujemy z ofiary na prace remontowe złożone w ubiegłą niedzielę. Złożyliście 12 451 zł, 13 €, 5 $ oraz 5 £. Bóg zapłać. Informujemy, że w kwietniu prowadzone będą prace przy pielęgnacji drzew przy Kaplicy Loretańskiej. Zgodę na te prace wydał Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytów w Krakowie, delegatura w Tarnowie.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Piechnik z ul. Krakowskiej, śp. Janusz Jarzębak z ul. Nadbrzeżnej oraz śp. Władysław Nowak z Krakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products