Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 29 XII 2013 r.

 

1. We wtorek przeżywać będziemy ostatni dzień 2013 roku. Wieczorem o godz. 18.00 będzie Msza św. na zakończenie „starego roku” połączona z Nieszporami. W czasie nabożeństwa podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy Go za wszystkie nasze grzechy i zaniedbania. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

 

Intencja Mszy świętej o godz. 18.00 została zamówiona przez mieszkańców Łukanowic. Również o północy w Nowy Rok będzie celebrowana Msza święta. Zachęcamy do udziału.

2. We środę przypada Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św. W piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w następującym porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

4. W piątek 3 stycznia serdecznie zapraszamy do naszej świątyni młodzież gimnazjalną, licealną i studencką na Dekanalne Spotkanie Młodych. Rozpocznie się ono o godz. 19 Mszą Świętą, a następnie wspólnym kolędowaniem i inscenizacją świąteczną przygotowaną przez młodzież naszej parafii.

5. Składamy podziękowanie za ofiary na dzieci w krajach misyjnych. Kolędnicy misyjni zebrali 6085 zł i 20 franków. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.

6. Publiczne Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu zaprasza w dniu 2 stycznia 2014 roku (tj. czwartek) do budynku szkoły ul. Szkolna 10 na jasełka pt. "Świętość rodzi się w Betlejem". Przedstawienie rozpocznie sie o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę (5 I) o godz. 18.45 odbędzie się kolejny, już ósmy Koncert noworoczny. Wśród zaproszonych gości są znani wojniccy oraz tarnowscy i krakowscy muzycy związani z Wojniczem oraz aktor Teatru Starego w Krakowie – Krzysztof Globisz. Zapraszamy. W związku z koncertem popołudniowa Msza święta będzie o godz. 15.00 a nie jak zwykle o 16.00. Natomiast wieczorna Msza święta będzie tak jak zawsze czyli o godz. 18.00.

Program kolędy na najbliższe dni:

30. XII.2013 r – Poniedziałek – od godz. 900

–  Łukanowice – domy przy przepompowni od Państwa Migdałów do Państwa Szlosków

–  Podlesie Łopoń – jeden ksiądz rozpoczyna od Państwa Szymańskich a drugi rozpoczyna od P. Bialik 

  ul. Loretańska – równocześnie dwóch księży po obu stronach. Jeden ksiądz rozpoczyna od P. Teresy Oćwieja, drugi od Państwa Kaczorów

Uwaga!! Ksiadz rozpoczynający kolędę od P. Teresy Oćwieja zaczyna od godz. 11.00

 

2 I 2014 r.- Czwartek  od godz. 1500

–  ul. Nowa – domy jednorodzinne

– Zakrzów – równoczesne rozpoczęcie od P. Andrzeja Korzec i od końca od P. Józefa Bąk (dwóch księży)

 

3 I 2014 r.- Piątek  od godz. 1500

– ul. Krótka – początek od ul. Warszawskiej

– Rynek – początek od ul. Jagiellońskiej w stronę kina

 

4 I 2014 r.- Sobota od godz. 900

– Rudka Dół – od Państwa Zyguckich do Państwa Pater

– Zakrzów od Pana Stanisława Szczupaka do Pana Kazimierza Michałka, przejście do Państwa Niedzielskich i zakończenie u Państwa Nieć

–  Łukanowice – domy przy E-4, lewa strona od Państwa Siedlików do Państwa Fydów oraz domy z Zakrzowa odcięte przez obwodnicę. Zakończenie u Państwa Potaczków

–  Ratnawy przy E-4 – od Państwa Wałęgów do Państwa Kargulów

4 I 2014 r.- Sobota od godz. 1300

– Łukanowice – Topolina

 

5 I 2014r. – Niedziela od godz. 1430

– ul. Rolnicza – rozpoczęcie od P. Śledź, a następnie mieszkańcy bloku od klatki I.

– ul. Zamoście

– ul. Krzywa – rozpoczęcie od ul. Kąpielowej

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products