I Niedziela Adwentu – 29 XI 2015 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy wszystkich na Roraty, które będą w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 rano. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami. Z myślą o nich będą kazania na Roratach. Po Roratach panie z Caritas zapraszają dzieci na herbatę do domu parafialnego. Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Przypominamy również, że od dzisiejszej niedzieli przez miesiące zimowe w Kolegiacie będą odprawiane wszystkie nabożeństwa, które miały miejsce w kościele św. Leonarda.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. We czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę wg tradycyjnego porządku. W sobotę po Roratach rozpocznie się wspólna modlitwa w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Również w sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła, we czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dniu imienin.

4. Jak co roku, w naszej parafii organizujemy grupy kolędników misyjnych. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież gimnazjalną do zaangażowania się w to piękne dzieło pomocy swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Dzieci i młodzież chętni do udziału w tej akcji niechaj zgłaszają się do swoich katechetów.

5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem młodzież i dzieci zaangażowane w parafii w różne grupy i wspólnoty, a więc: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, scholę, zespół muzyczny, kantorów, aspirantów, ministrantów, lektorów i Dziewczęcą Służbę Maryjną.

6. Członkowie Caritas rozprowadzają, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świece na stół wigilijny. Ofiary w wysokości 5 zł są przeznaczone na pomoc dzieciom. W sklepie p. Barbary Kupczyk oraz w Delikatesach Centrum będą wystawione kosze na produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone osobom potrzebującym na Święta. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary za czwarty kwartał. Mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej złożyli 1620 zł, osoby modlące się w kościele św. Leonarda – 1500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

8. Program wizyty z opłatkami:

P. Organista:

Poniedziałek, godz. 13.00 – Ratnawy, ul św. Kingi

Wtorek, godz. 13.00 – Rudka, ul. Wąwóz Szwedzki, ul. Br. Mirochnów

Środa, godz. 12.00 – Więckowice

Czwartek, godz. 12.00 – Więckowice c.d. i ul. Jesionowa

Piątek, godz. 12.00 – Isep, ul. Kąpielowa, Ogrodowa i ks. Popiełuszki

Sobota, godz. 12.00 – ul. Krakowska, ul. Loretańska

 

P. Kościelny:

Poniedziałek, godz. 13.00 – Podlesie, Ratnawy – prawa strona

Wtorek, godz. 13.00 – Dębina Łętowska

Środa, godz. 13.00 – Dębina Zakrzowska

Czwartek, godz. 12.00 – Zakrzów

Piątek, godz. 13.00 – ul. Krótka i Nowa

Sobota, godz. 12.00 – ul. Długa i Szkolna

9. W ostatnim tygodniu odeszedł do wieczności śp. Jan Dyrdał z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products