XXX Niedziela Zwykła – 29 X 2017 r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe.
  2. We środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msze św. przed południem będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, oraz o godz. 16.00 w kościele św. Leonarda. Będzie natomiast Msza św. na cmentarzu po procesji. Po południu o godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu. W kaplicy będą Nieszpory za zmarłych z kazaniem a następnie procesja po cmentarzu, w czasie której będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00. Również Msza św. wieczorna we wtorek będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych.
  3. We czwartek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. będą w Kolegiacie o 6.00, 6.30, 8.00 i 18.00, a w kaplicy cmentarnej o 9.00 i 15.00.

Od 2 listopada przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.30 w Kolegiacie będą wypominki i Różaniec za zmarłych. Za wszystkich wypominanych zostaną również odprawione Msze Święte w dniach od 1 do 8 listopada. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii.

  1. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dodatkowo będziemy spowiadać w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
  2. Zwyczajem lat poprzednich w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach klerycy kwestują na rzecz Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Pomagają im lektorzy i ministranci. Prosimy o wsparcie tej akcji.

Jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zachęca do wsparcia renowacji zabytkowych nagrobków na wojnickim cmentarzu. Kwesta na ten cel będzie przeprowadzona na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota listopada. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich w pierwszy piątek listopada na godz.19.00 do kościoła parafialnego na kolejne czuwanie modlitewne „ Moc modlitwy”.

W piątek i w sobotę Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

  1. Msza święta w intencji pielgrzymów do Gietrzwałdu będzie w sobotę (4 XI) o godz. 8.00.
  2. Dziękujemy p. Jadwidze i Mariuszowi Bryl z Zakrzowa, którzy ofiarowali do kościoła chryzantemy. Bóg zapłać.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products