XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2013 r.

 

1. We wtorek (1 X) rozpoczną się tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie Msza święta. Zachęcamy wszystkich, również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa. Prosimy o przygotowanie kaplic wokół Kolegiaty: I kaplica – Róża P. Herjanowej; II kaplica – Róża P. Przeklasowej z Łukanowic; III kaplica – Róże kobiet z Dębiny Zakrzowskiej i Łętowskiej; IV kaplica – Róża P. Gniozdorz. Prosimy też o wzięcie na procesję figur M. Bożej, św. O. Pio oraz sztandarów. Bezpośrednio po procesji będzie Msza św.

3. Dzisiaj wspominamy świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima

– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

– we środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

– w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

– w sobotę – wspomnienie św. Faustyny

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Ponadto spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

5. W zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów na ministrantów. Mogą nimi zostać chłopcy od klasy III szkoły podstawowej. Rodziców prosimy, aby zachęcili swoich synów do pełnienia tej ważnej i zaszczytnej służby przy ołtarzu.

6. Dziękujemy za złożone ofiary. Na prace remontowo-inwestycyjne mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamościa złożyli 950 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 1380 zł. Na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamościa złożyli 480 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 670 zł Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

7. W tym roku w Wojniczu rozpoczęła działalność Małopolska Grupa Motocyklowa „Unlimited Riders”. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie z intencji tej grupy Msza święta dziękczynna za szczęśliwy miniony sezon. Po Mszy świętej będzie błogosławieństwo motocyklistów i ich pojazdów. Grupa zaprasza motocyklistów i fanów motocykli.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products