XXII Niedziela Zwykła – 29.08.2021

  1. W tym tygodniu:

– przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja rozpocznie się po mszy o godz. 8.00 i potrwa do godz. 22.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Spowiedź święta
w godz. 17.00 – 20.30;

– w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, jest to zarazem I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 6.00 oraz przed mszą o 18.00. Spowiedź w tym dniu od godziny 16.00 – 18.00;

– W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się
o godz. 7.00;

– W związku z przypadającymi w tym tygodniu I czwartkiem, piątkiem i  sobotą, Msze święte w te dni będą odprawiane tylko w kolegiacie.

– Wszystkim solenizantom, wśród których znajduje się ks. Grzegorz składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz ludzkiej życzliwości.

  1. W środę rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza święta dla Szkoły Podstawowej zostanie odprawiona o godzinie 8.00 natomiast dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych o godz. 9.00. Zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby uczestnicząc we Mszy Św. zawierzyli Bogu nowy rok pracy i nauki. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek od godziny 17.00 do 18.00. Środa to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach wojny. Prośmy także o pokój na świecie.
  2. Również w środę 1.09. o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich członków prosimy o przybycie.
  3. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – porządek tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.
  4. Od piątku rozpocznie się nowenna przygotowująca nas do beatyfikacji Sług Bożych: Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenna odprawiana będzie codziennie przed wieczorną Mszą Św. o godz. 18.00.
  5. Od przyszłej niedzieli Msze święte o godzinie 16.00 będą celebrowane w kościele św. Leonarda.
  6. Jak słyszeliśmy w komunikacie, w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy Afgańczykom.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu informuje, że po mszy świętej, która odbędzie się w dniu 1 września 2021 roku o godz. 8.00, uczniowie klas I-VIII udadzą się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się na boisku szkolnym ok. godz. 9.00. W razie niekorzystnych warunków pogodowy odbędą się tylko spotkania organizacyjne z wychowawcami w klasach.
  8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara Wnętrzak z Dębiny Łętowskiej. Polecajmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products