XVII Niedziela Zwykła – 29 lipca 2017r.

 

  1. W najbliższych dniach w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, we środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Jan Marii Vianney’a, prezbitera, patrona proboszczów. W związku ze świętem Przemienienia Pańskiego przypadającym 6 sierpnia, w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbywa się tygodniowy odpust – szczegóły na afiszu.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi w tych dniach również ze względu na zbliżającą się uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, która będzie w naszej parafii za dwa tygodnie – 12 sierpnia.

W piątek i w sobotę ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Kolejność odwiedzin wg tradycyjnego porządku, rozpoczęcie o godz. 8.00.

  1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne tej grupy odbędzie się w sobotę (4 sierpnia) o godz. 19.00 w kościele w Dębnie. W pielgrzymce weźmie udział ks. Mariusz Katarzyński, do niego można zwracać się celem uzyskania bliższych informacji.
  2. W sobotę odbędzie się XV Diecezjalny Marsz Trzeźwości – szczegóły na plakacie. W nawiązaniu do czytanego dziś listu, zachęcamy do podjęcia abstynencji do napojów alkoholowych oraz do modlitwy w intencji osób dotkniętych alkoholizmem. Osoby pragnące wzmocnić swoją decyzję o abstynencji mogą wpisać się do Księgi trzeźwości znajdującej się w Kancelarii parafialnej.
  3. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krzysztofa Nalezińskiego z Więckowic, śp. Zofii Flondro z Dębiny Zakrzowskiej i śp. Roberta Kleckiego z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products