XIII Niedziela zwykła

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 VI 2014

 

1. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary za drugi kwartał oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamoście złożyli odpowiednio 1100 zł i 320 zł, ul. Konopnickiej 1600 zł i 80 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 1450 zł.

Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we środę – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

– we czwartek – święto św. Tomasza Apostoła

3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lipca. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 6.00 i 18.00, a Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie we czwartek między godz. 18.00 a 20.30 w czasie Mszy świętej a później w czasie adoracji eucharystycznej, oraz w piątek od godz. 16.00 do godz. 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca św.

4. Zbliża się dzień peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II do naszej parafii. Z tej okazji została wystawiona Księga łask, próśb i postanowień. Będzie do naszej dyspozycji do czasu peregrynacji. Są też do nabycia obrazy „Jezu, ufam Tobie” i materiały dekoracyjne.

5. W sobotę 5 lipca o godz. 4.00 z parkingu przy Kolegiacie wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Pielgrzymkę organizuje ks. Marcin. Chętni na powrót autokarem proszeni są o zapisanie się w zakrystii. Koszt przejazdu – 10 zł od osoby.

Akcja Katolicka informuje, że ma jeszcze 9 wolnych miejsc na wyjazd autokarowy do Tuchowa w dniu 3 lipca (czwartek). Wyjazd z parkingu o godz. 17.00. Zapisy również w zakrystii.

6. Po ośmiu latach gorliwej pracy odchodzi z naszej parafii ks. Piotr Stelmach. Od 1 lipca obejmie parafię Janowice jako jej administrator.

Dziękując Ks. Piotrowi za zaangażowanie, gorliwą pracę i świadectwo życia kapłańskiego w naszej parafii, składamy najlepsze gratulacje i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz owocnej współpracy z parafianami. Szczęść Boże.

7. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom i katechetom życzymy, aby czas wakacji pozwolił im odnowić siły duchowe i fizyczne i dopomógł pogłębić więź z Bogiem.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products