VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 29 V 2022

 

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
  2. Dzisiaj o godz. 11.00 – uroczystość prymicyjna ks. Macieja Sumary. W związku z tym dziś nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 złoty jubileusz kapłaństwa będzie obchodził, pochodzący z naszej parafii, pracujący w Austrii ks. dr Roman Gawlik.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota czerwca. W czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi we czwartek od godz. 17.00 do 20.30, zaś w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.
  4. We wtorek – zakończenie nabożeństw majowych. W czerwcu będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału.
  5. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, we środę – św. Justyna, męcz., w tym dniu przypada Dzień Dziecka, we czwartek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz. Wszystkim solenizantom składamy życzenia.
  6. Składamy podziękowanie Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Bąkowi oraz Radnym Miasta i Gminy Wojnicz za przyznanie naszej parafii dotacji na realizację zadania: „Konserwacja i zabezpieczenie dachu z gontu oraz elewacji wolnostojącej drewnianej dzwonnicy przy kościele pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu”. Środki w kwocie 25 tys. zł pochodzące z puli na ochronę zabytków będą głównym źródłem pokrycia kosztów wspomnianych wyżej robót zaplanowanych na lato tego roku. Bóg zapłać.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products