IX Niedziela Zwykła – 29 maja 2016 r.

 

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie tym, którzy przygotowali ołtarze: Akcji Katolickiej, mieszkańcom Dębiny, OSP z Wojnicza oraz mieszkańcom Ispu. Strażakom oraz Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji i koordynowanie porządku na parkingu. Dziękujemy też Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, Chórowi parafialnemu, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli feretrony i sztandary. Bóg zapłać.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota czerwca. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy wszystkich do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: najpierw adoracja a o godz. 8.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby wiernie wypełniali swoje powołanie.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

3. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi oraz czterech domów z Łoponia złożyli 2220 zł na race remontowe oraz 200 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne ofiary.

4. Przedszkole Publiczne w Wojniczu zaprasza na festyn rodzinny w niedzielę – 5 czerwca, początek o godz. 13.00. Gminny Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół w Wojniczu zaprasza na półkolonię uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Półkolonia organizowana będzie w dniach od 27.06 – 08.07 w Szkole Podstawowej, Rynek 30. Zapisy do 10 czerwca br., odpłatność za jedno dziecko w turnusie: 110 zł.

5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Nosek z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products