V Niedziela Wielkanocna – 29 IV 2018 r.

 

  1. W poniedziałek rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania Litanii loretańskiej przy kapliczkach i figurach przydrożnych.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę o godz. 9.30. Próba liturgiczna przed uroczystością obędzie się w poniedziałek i piątek o godz. 18.30.
  3. We czwartek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą w tym dniu o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 – w kościele św. Leonarda, a także o godz. 18.00. Msza św. o godz. 9.30 będzie w intencji Ojczyzny, po czym nastąpi przemarsz pod Pomnik Niepodległości i złożenie kwiatów. Zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii w tym dniu.
  4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dokt. Kościoła, w piątek – wspomnienie św. Floriana, męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota maja. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 9.30 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 w sobotę będzie w kolegiacie. Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.
  6. W pierwszy piątek zapraszamy młodzież na godz. 19.00 na czuwanie modlitewne „Moc modlitwy”. Będziemy modlić się za maturzystów i wszystkich podejmujących życiowe decyzje. Nabożeństwo to wyjątkowo nie będzie w Kolegiacie, ale w kościele św. Leonarda.
  7. W tym roku przeżywamy 50 rocznicę śmierci św. o. Pio. Z tej racji wraz z Grupą Modlitewną św. Ojca Pio organizujemy pielgrzymkę do Włoch, w dniach 9 – 17 lipca. W programie pielgrzymki m.in. Asyż, San Giovanni Rotondo, Pompeje, Rzym i Padwa. Szczegóły i zapisy do 10 maja u ks. Jarosława.
  8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Irena Misiak z Łukanowic i śp. Irena Drożańska z ul. Krakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products