IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023r.

 

  1. We środę rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.
  2. We czwartek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla klasztorów klauzurowych.
  3. Ponadto w tym tygodniu: we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb., w piątek – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz. W tym dniu po Mszach świętych odmówimy modlitwy w związku z obrzędem błogosławieństwa gardła. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. We czwartek ze względu na święto Ofiarowania Pańskiego nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi w tym dniu podczas Mszy świętych, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W piątek Msza święta o Najświętszym sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00, natomiast Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00; wcześniej od godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Porządek wizyty tradycyjny.
  5. Dziękujemy za ofiary na pomoc dla poszkodowanej w wybuchu gazu rodziny. Złożyliście 19 736 zł, 2 tys. euro i 5$. Bóg zapłać. Składamy podziękowanie również za ofiary na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty: mieszkańcy ul. Krzywej złożyli 610 zł, ul. Szkolnej – 650 zł. Dziękujemy także za wszystkie wpłaty na konto na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych lub chodzących ze sobą – „Wieczory dla Zakochanych” prowadzony przez Ruch „Spotkania Małżeńskie” rozpocznie się w parafii Wierzchosławice w dniu 25 lutego 2023 r. o godz. 18.00. Zapisy do 22 lutego. Więcej informacji na plakacie.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Latocha z ul. św. Kingi i śp. Piotr Marcisz z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products