IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2017r.

 

  1. We środę rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy, prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności, pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.
  2. We czwartek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla klasztorów klauzurowych.
  3. Ponadto w tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.

– w piątek – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz. W tym dniu po Mszach świętych będzie obrzęd błogosławieństwa gardła.

  1. We czwartek przypada comiesięczny dzień adoracji eucharystycznej w naszej parafii. Ze względu na święto Ofiarowania Pańskiego, adoracja trwać będzie od godz. 10.30 do 16.00 i od 19.00 do 22.00. W tym dniu będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30. Spowiedź będzie również w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W pierwszy piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00. Przedtem od godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca – w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.
  2. Ks. Marcin w piątek i sobotę odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku. Rozpoczęcie od godz. 8.00.
  3. W miniony poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, sugestie i uwagi oraz złożone ofiary. W intencji rodzin, które odwiedziliśmy podczas kolędy odprawimy Msze Święte: dzisiaj (niedziela) o godz. 11.00, we czwartek o godz. 8.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
  4. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy udanych ferii zimowych.
  5. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marii Szczypetka z ul. Goszczyńskiego i śp. Michała Kusiona z Dąbrowy Górniczej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products