Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 28 XII 2014 r.

 

1. We środę przeżywać będziemy ostatni dzień 2014 roku. Wieczorem o godz. 18.00 będzie Msza św. na zakończenie „starego roku” połączona z Nieszporami. W czasie nabożeństwa podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy Go za wszystkie nasze grzechy i zaniedbania. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Intencja Mszy świętej o godz. 18.00 została zamówiona przez mieszkańców Łukanowic.

2. We czwartek przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą tak jak w niedzielę czyli o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. W piątek będzie możliwość spowiedzi od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę wg tradycyjnego porządku.

W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

4. Składamy podziękowanie za ofiary na potrzeby dzieci w krajach misyjnych. Kolędnicy misyjni zebrali 5715 zł, 2$, 10€ i 20 franków. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę (4 I) o godz. 18.30 odbędzie się kolejny, już ósmy Koncert noworoczny. Koncert upamiętni ogłoszenie naszego kościoła Kolegiatą św. Wawrzyńca, które miało miejsce w sierpniu tego roku. Wśród wykonawców są znani wojniccy oraz tarnowscy i krakowscy muzycy związani z Wojniczem oraz aktor Teatru Starego w Krakowie – Jan Nowicki. Zapraszamy. W związku z bezpośrednim przygotowaniem do koncertu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00, natomiast wieczorna Msza święta będzie tak jak zawsze czyli o godz. 18.00.

6. W poniedziałek (29 XII 2014 r.) w kościele parafialnym w Grabnie odbędzie się pogrzeb śp. Ks. Prał. Stanisława Gawlika. O godz. 12.30 – wprowadzenie do kościoła i różaniec w intencji zmarłego. O godz. 13.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Władysława Bobowskiego.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products