I Niedziela Adwentu – 28 XI 2021 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszym dniem rekolekcji adwentowych. Rozważania rekolekcyjne będą również w drugą i trzecią niedzielę Adwentu.
  2. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą w dni powszednie Adwentu. Dla starszych – rano o godz. 6.00, Godzinki będą śpiewane po Roratach. Natomiast wieczorem o godz. 18.00 będą Roraty dla dzieci. Niech dzieci przynoszą lampiony. Prosimy, aby dzieci przychodziły do kościoła na godz. 17.45. Ten czas przed Mszą świętą będzie wykorzystany na naukę śpiewu i przygotowanie do liturgii. W związku z tym w poniedziałek i wtorek nie będzie Różańca za zmarłych.

Przypominamy, że od dziś wszystkie nabożeństwa odprawiane w kościele św. Leonarda zostają przeniesione do kolegiaty.

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb., w sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziew. i męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi przez cały Adwent. Przypominamy, że naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota grudnia. We czwartek będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00. W piątek i sobotę wizyta u chorych z posługą duszpasterską. Jeśli aktualnie któraś z osób, które odwiedzamy, nie może skorzystać z posługi, prosimy o uprzednie zgłoszenie.
  4. We środę po wieczornej Mszy Świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W kruchcie kościoła są dostępne świece Caritas na stół wigilijny, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę wynosi 7 zł, za dużą – 20 zł. Zebrane środki będą przeznaczone za pośrednictwem Diecezjalnej Caritas na pomoc dzieciom. Są również opłatki, zachęcamy do nabywania.
  6. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  7. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączony jest kalendarz ścienny, cena bez zmian – 6 zł.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Maria Urban z ul. Loretańskiej, śp. Władysław Kuziel z Łukanowic, śp. Franciszek Duman z Więckowic, śp. Janusz Malec z Łoponia, śp. Adam Baca z Więckowic i śp. Jan Niedzielski z Krakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products