XXX Niedziela Zwykła – 28 X 2023 r.

 

  1. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw będzie następujący: wieczorna Msza święta we wtorek będzie już z Uroczystości Wszystkich Świętych, natomiast we środę Msze św. przed południem będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, ani o godz. 16.00 w kościele św. Leonarda. Będzie natomiast Msza św. na cmentarzu po procesji. O godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej będą Nieszpory za zmarłych z kazaniem, a następnie procesja, w czasie której będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00.
  2. We czwartek, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny Msze św. będą w Kolegiacie o godz. 6.00, 8.00, i 18.00 oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00 i 15.00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej w kościele św. Leonarda.
  3. Od 2 listopada przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.30 w Kolegiacie będą wypominki i Różaniec za zmarłych. Za wszystkich wypominanych zostaną również odprawione Msze Święte w dniach od 1 do 8 listopada.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota listopada. We czwartek będzie całodniowa adoracja eucharystyczna. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 6.00 i 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku; rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.
  5. Zwyczajem lat poprzednich w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie kwesta na rzecz Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Prosimy o wsparcie tej akcji. Również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej będzie kwestować na renowację kolejnych nagrobków. W tym roku odnowiono dwa groby powstańców i zamieszczono przy nich tablice informacyjne.
  6. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza na konferencję naukową towarzyszącą promocji publikacji „Duchowni wojniccy na przestrzeni dziejów”. Konferencja odbędzie się w sobotę – 4 listopada w Izbie Regionalnej.
  7. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych, Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę – 5 listopada Korowód Świętych. Do udziału zachęcamy dzieci wraz z rodzicami. Zbiórka na Plantach o godz. 10.30.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anity Rębacz z Krakowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products