XXX Niedziela Zwykła – 28 X 2018 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż poświęci kaplicę domową i odnowioną plebanię. Następnie podczas Mszy świętej dokona konsekracji ołtarza w kolegiacie. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe.
  2. We czwartek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msze św. przed południem będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, oraz o godz. 16.00 w kościele św. Leonarda. Będzie natomiast Msza św. na cmentarzu po procesji. Po południu o godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu. W kaplicy będą Nieszpory za zmarłych z kazaniem a następnie procesja po cmentarzu, w czasie której będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00. Również Msza św. wieczorna we środę będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych.
  3. W piątek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. będą w Kolegiacie o 6.00, 6.30, 8.00 i 18.00, oraz w kaplicy cmentarnej o 9.00 i 15.00.

Od 2 listopada przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.30 w Kolegiacie będą wypominki i Różaniec za zmarłych. Za wszystkich wypominanych zostaną również odprawione Msze Święte w dniach od 1 do 8 listopada.

  1. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dodatkowo będziemy spowiadać we wtorek i we środę od godz. 16.00 do 18.00. Spowiedź będzie również w piątek od 16.00 do 18.00. Zachęcamy jednak wszystkich, również dzieci, aby przystąpili do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  2. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych, Akcja Katolicka informuje, że w przyszłą niedzielę – 4 listopada z Rynku do Kolegiaty przejdzie „Korowód Świętych”. Zbiórka przy figurze św. Floriana o godz. 10.30. W kościele nastąpi prezentacja świętych i rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci „Mój ulubiony Święty”. Do uczestnictwa w pochodzie zapraszamy całe rodziny.
  3. Zwyczajem lat poprzednich w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach klerycy będą kwestować na rzecz Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Będą im pomagać lektorzy i ministranci. Prosimy o wsparcie tej akcji.

Również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zachęca do udziału w kweście cmentarnej organizowanej corocznie 1 listopada na wojnickim cmentarzu. Dochód przeznaczony jest na renowację zabytkowych nagrobków. Ofiarodawcom będzie rozdawany kalendarz upamiętniający stulecie niepodległości Polski.

  1. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  2. W piątek i w sobotę Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products