XXVI Niedziela Zwykła – 28 września 2014 r.

 

1. We środę, w pierwszy dzień października rozpoczną się tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie wieczorna Msza święta. Zachęcamy wszystkich, również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa. Prosimy o przygotowanie kaplic wokół Kolegiaty: I kaplica – Róża P. Józefy Herjan, II kaplica – Róża P. Kazimiery Przeklasa, III kaplica – Róża P. Heleny Marcisz, IV kaplica – Róża P. Jadwigi Gniozdorz. Prosimy też o zabranie na procesję figur Matki Bożej, św. O. Pio oraz sztandarów. Bezpośrednio po procesji będzie Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– poniedziałek – wspomnienie świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
– we wtorek– wspomnienie św. Hieronima,
– we środę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– we czwartek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
– w sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Ponadto spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

4. Już od kilku lat w większości parafii naszej diecezji pełnią posługę nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej. Są to specjalnie przygotowani mężczyźni, którzy w niedziele i święta zanoszą osobom chorym i starszym Komunię Świętą. Z naszej parafii w tym roku przygotowanie odbyło czterech panów, tak że obecnie w naszej wspólnocie jest sześciu szafarzy: P. Franczyk Janusz z Wojnicza, P. Jewuła Krzysztof z Więckowic, P. Kawa Mieczysław z Dębiny Łętowskiej, P. Kisiel Witold z Wojnicza, P. Korcyl Tadeusz z Wojnicza i P. Nowak Bolesław z Łukanowic. Będą oni zanosić Komunię Świętą w niedziele i święta tym osobom, które sobie tego zażyczą. W pierwsze piątki i soboty miesiąca jak również w nagłych przypadkach do chorego z posługą sakramentalną zawsze będzie się udawał kapłan. Podczas najbliższej wizyty księdza w pierwszy piątek prosimy zgłosić, tych chorych, którzy chcieliby przyjmować Komunię Świętą również w niedziele korzystając z posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej.

5. W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy dzieci klas drugich oraz ich rodziców we wtorek na Eucharystię na godz. 18.00. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów będzie we wtorek o godz. 16.30. W zakrystii prowadzimy jeszcze zapisy na ministrantów.

6. W sobotę w Ispie o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie odnowionej figurki Matki Bożej, a następnie będzie Różaniec. W niedzielę o godz. 9.30 będzie Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Ispu, zaś o godz. 11.00 – Msza święta dziękczynna za szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo Boże w pracach – z gromady Więckowice.

7. Dziękujemy za złożone ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi i 4 numerów z Łoponia złożyli 2380 zł na prace remontowo inwestycyjne i 350 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamościa złożyli odpowiednio 890 zł i 70 zł, ul. Kapielowej, Ogrodowej i ks. J. Popiełuszki – 1200 zł i 200 zł, Zakrzowa – 1950 zł i 225 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 1350 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary, dziękujemy też za indywidualne ofiary. Bóg zapłać.

8. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż zwraca się z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych dla Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Prosimy te rodziny, które uprawiają pole, aby nawet poprzez niewielki dar zboża, warzyw czy ziemniaków odpowiedziały na ten apel. W związku z tym w najbliższą środę przez poszczególne miejscowości naszej parafii przejedzie samochód, który zbierze płody rolne. Akcja odbędzie się w następujących godzinach: Dębina Zakrzowska – godz. 9.00, Dębina Łętowska, Podlesie – godz. 10.00, Zakrzów – godz. 11.00, Łukanowice – godz. 12.00, Rudka – godz. 14.00, Więckowice – godz. 15.00, Ratnawy, Wojnicz – godz. 16.00, Isep – godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 18.00 śpiewać będzie Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”. Chór skupia 26 osób, które uczestniczyły w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach i koncertach. Wśród jego członków jest pochodzący z naszej parafii p. Kazimierz Baca. Po Mszy świętej chór da krótki koncert w kościele. Zapraszamy.

10. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb śp. Alfreda Bochenka z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products