XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

– w pierwszy czwartek miesiąca całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 22.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Spowiedź święta w godz. 17.00 – 20.30; czwartek to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach wojny, prośmy także o pokój na świecie.

– w pierwszy piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.00 oraz o godz. 18.00. Spowiedź w tym dniu od godziny 16.00 – 18.00;

– w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – porządek tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00. W czwartek i sobotę Msze święte będą odprawiane tylko w kolegiacie.

  1. W czwartek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej będzie o godzinie 8.00, natomiast dla młodzieży Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych o godz. 9.00. Zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby uczestnicząc w Eucharystii zawierzyli Bogu nowy rok pracy i nauki. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży już w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 17.00 do 18.00. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że po Mszy świętej w dniu 1 września uczniowie klas I-VIII udadzą się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się na boisku szkolnym ok. godz. 9.00. W razie niekorzystnych warunków pogodowych odbędą się tylko spotkania organizacyjne z wychowawcami w klasach.
  2. Po przerwie wakacyjnej, od przyszłej niedzieli w kościele św. Leonarda będzie celebrowana Msza święta o godzinie 16.00.
  3. Do naszej parafii przybyli nowi duszpasterze: ks. dr Sebastian Musiał i ks. mgr Krzysztof Osika. Serdecznie ich witamy w naszej wspólnocie i życzymy obfitości Bożych darów w posłudze duszpasterskiej, życzymy też zdrowia i ludzkiej życzliwości.
  4. Dzisiaj możemy swoim podpisem poprzeć obywatelski projekt ustawy mającej lepiej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem oraz chronić miejsca kultu i symbole religijne. Możemy to uczynić w budynku parafialnym obok kościoła.
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Elżbieta Jewuła z Łukanowic, Zbigniew Michałek z ul. Warszawskiej, Barbara Boczek z ul. Ratnawy i Zofia Kędzior z Ispu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products