XXII  Niedziela Zwykła – 28 VIII 2016 r.

         

1. We czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte z tej okazji będą wg następującym porządku:

– dla Gimnazjum Publicznego oraz dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu – o godz. 8.00

– dla Szkoły Podstawowej – o godz. 9.00.

W związku z początkiem nowego roku szkolnego we środę będzie spowiedź dla dzieci i młodzieży. Będziemy spowiadać od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o przystąpieniu do sakramentu pokuty i pojednania. Niech wszystkie dzieci i młodzież uczestniczą we Mszy świętej we czwartek i niech upraszają Boże błogosławieństwo na progu nowego roku szkolnego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na Msze święte dla szkół, adoracja rozpocznie się o godz. 10.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 17.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek i w sobotę Ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Kolejność odwiedzin wg tradycyjnego porządku, rozpoczęcie o godz. 8.00.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, we czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, w tym dniu przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej, w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych i opieki św. patronów.

4. Począwszy od przyszłej niedzieli w kościele św. Leonarda będzie sprawowana Msza święta w niedziele o godz. 16.00.

5. Do naszej parafii przybyli nowi duszpasterze – ks. mgr Mariusz Katarzyński i ks. mgr Jarosław Gomułka. Ks. Mariusz pochodzi z parafii św. Mikołaja w Bochni, jest kapłanem od czterech lat, pracował w parafii Radłów. Ks. Jarosław jest neoprezbiterem, pochodzi z parafii NMP Niepokalanej w Nowym Sączu. Serdecznie witamy obydwu kapłanów w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask od Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe działające w parafii na wspólne spotkanie przy grillu na zakończenie wakacji. Spotkanie będzie we wtorek, rozpoczęcie o godz. 15.00. Zapraszamy ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, kantorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Zespół muzyczny, scholę oraz diakonię muzyczną.

7.  Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk oraz Publiczne Gimnazjum  im. św. Kingi w Wojniczu zapraszają wszystkich chętnych do Narodowego Czytania, któremu patronuje Prezydent RP Andrzej Duda. Tegoroczną lekturą jest powieść Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis". Wybrane fragmenty będą czytane przez mieszkańców, nauczycieli i uczniów na Rynku Wojnickim dnia 3.09.2016 roku o godzinie 12.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu kulturalnym.

8. Komitet społeczny „Podziel się” dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę publiczną na rzecz Leny i Jacka w ubiegłą niedzielę. Zebrano 3024 zł, 7 € i 20 centów.

9. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Heleny Kusion z Zakrzowa, śp. Stanisława Kapy z Tarnowa, śp. Kazimiery Strojnej z Tarnowa i śp. Andrzeja Kowalskiego z Grabna. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products