17 Niedziela zwykła – 28 lipca 2013 r.
 
1.   Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na remont naszej Kolegiaty.
 
2.  Odpowiadając na apel Zespołu Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski, uczyńmy wszystko ze swej strony, aby nadchodzący miesiąc sierpień był czasem przeżytym w trzeźwości.

 
3. W tygodniu przeżywać będziemy wspomnienie:
w poniedziałek – św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy
w środę – św. Ignacego Loyoli, prezbitera, patrona rekolekcji;
w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła;
 
4. Przypominamy o trwających w naszej parafii zapisach na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która 17 sierpnia wyruszy spod katedry tarnowskiej na Jasną Górę. Ks. Jakub przewodnik grupy nr. 5 św. Floriana bardzo prosi, by zapisu dokonać jak najszybciej, nie zwlekając do ostatnich dni. Ułatwi to znacznie przygotowania i organizacje grupy pielgrzymkowej. Niezdecydowane osoby mogą jeszcze zabrać ze świątyni folderki reklamujące pielgrzymkę.
 
5. W związku z remontem placu postojowego od poniedziałku tj. 29. 07. 2013 r. do końca sierpnia – betonowa część placu przy Kolegiacie będzie zamknięta. Wjazd i wyjazd będzie tylko od strony magazynów Caritasu. Będzie można parkować tylko na części asfaltowej oraz na trawniku od ul. Jagiellońskiej i z tyłu za magazynami Caritasu – od strony południowej. Brama będzie otwarta tylko na niedzielę. Dodatkowo można parkować na Rynku, placu za Urzędem Miejskim oraz obok Wojnickiego Centrum Medycznego. Za utrudnienia przepraszamy.    
 
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 6.00 i 18.00, a Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 6.00. Okazja do spowiedzi św. przed zbliżającym się Odpustem Parafialnym  będzie we czwartek między godz. 18.00 a 20.00 w czasie Mszy świętej a później w czasie adoracji eucharystycznej, oraz w piątek od godz. 16.00 do godz. 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.
 
7. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych połączona z Apelem Jasnogórskim.
8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Przeklasa i śp. Stanisław Wiktor. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
 
10. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products