XIII Niedziela zwykła – 28 VI 2015

 

1. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary za drugi kwartał oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego złożyli odpowiednio – 1000 zł i 40 zł, Ratnaw, ul. św. Kingi oraz trzech domów z Łoponia – 2210 zł i 340 zł, Łukanowic i Topoliny – 3945 zł i 1015 zł, Więckowic-3820 zł i 1280 zł, ul. Loretańskiej i Zamoście – 880 zł i 440 zł

Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów – Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu będą tak jak w niedzielę w okresie wakacyjnym, czyli o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 oraz po południu o godz. 18.00. Msza św. z okazji tej uroczystości będzie miała miejsce także przy kapliczce św. Piotra i Pawła w Biadolinach o godz. 19.00.

Przypominamy, że od dzisiaj w czasie wakacji nie będzie w niedziele i święta Mszy świętej o godz. 16.00. Składka w poniedziałek tzw. świętopietrze przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

– we czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej,

– w piątek – święto św. Tomasza Apostoła,

3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lipca. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 6.00 i 18.00, a Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00, wcześniej – o godz. 7.00 – różaniec i medytacja. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie we czwartek między godz. 18.00 a 20.30 w czasie Mszy świętej a później w czasie adoracji eucharystycznej, oraz w piątek od godz. 16.00 do godz. 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca św.

4. W sobotę, 4 lipca o godz. 4.00 z parkingu przy Kolegiacie wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do udziału. Chętni na powrót autokarem proszeni są o zapisanie się w zakrystii. Koszt przejazdu – 10 zł od osoby.

Akcja Katolicka informuje, że ma jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd autokarowy do Tuchowa w dniu 2 lipca (czwartek). Wyjazd z parkingu o godz. 17.00. Zapisy również w zakrystii.

5. Rozpoczynamy zapisy na XXXIII PPT na Jasną Górę do grupy nr. 5 św. Floriana. Koszt uczestnictwa to 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób każda następna płaci 60 zł zaś drugie dziecko z rodziny do kl. VI włącznie tylko 20 zł. Zapisu można dokonać w kancelarii lub zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Jakuba.

6. Przypominamy, że dziś o godz. 19.00 w Kolegiacie odbędzie się koncert muzyki klasycznej. Zapraszamy.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej przypomina o zapisach na wakacyjne obozy i kolonie, które odbędą się w Bieszczadach oraz w Białym Dunajcu. Dzieci i młodzież, w zależności od rodzaju obozu, będą mieli możliwość uczestniczenia m.in.: w kursie języka angielskiego i francuskiego, lekcjach jazdy konnej, wycieczkach krajoznawczych oraz rozgrywkach sportowych.

Więcej informacji znajduje się w gablocie parafialnej oraz na diecezjalnej stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej www.ksm.diecezja.tarnow.pl).

8. Wszystkim solenizantom, wśród których jest ks. Paweł Zawiślan, składamy serdeczne życzenia. Dzieciom, młodzieży szkolnej oraz nauczycielom i katechetom życzymy, aby czas wakacji pozwolił im odnowić siły duchowe i fizyczne i dopomógł pogłębić więź z Bogiem.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products