Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 V 2023r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą tylko w Kolegiacie o następujących porach: o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. We środę – zakończenie nabożeństw majowych. W czerwcu będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału.
  2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich, którzy w tym okresie nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i nie przyjęli Komunii Świętej, aby to uczynili w najbliższym tygodniu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota czerwca. W czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi we czwartek od godz. 17.00 do 20.30, zaś w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii: we środę – święto Nawiedzenia NMP, we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to zarazem Dzień Dziecka, w sobotę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz. Wszystkim dzieciom i solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. W sobotę o godz. 19.00 w budynku katechetycznym będzie katecheza chrzcielna. Przypominamy, że w katechezie zobowiązani są uczestniczyć wszyscy rodzice i chrzestni przed chrztem ich dziecka.
  6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy, aby, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ołtarze na procesję przygotowali: Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Strażacy z Wojnicza oraz Sołtysi z naszej parafii.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji jest również pierwszy numer kwartalnika Niedziela. Magazyn, poświęconego tematyce historyczno-patriotycznej. Cena egzemplarza 15 zł.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products