VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 28 V 2017

 

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i, tym samym, czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. We środę, ostatni dzień miesiąca – zakończenie nabożeństw majowych. Natomiast miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czerwcu w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa. W niedziele Litanię będziemy śpiewać 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota czerwca. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: najpierw adoracja i Różaniec, natomiast o godz. 8.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; we środę – święto Nawiedzenia NMP; we czwartek – wspomnienie św. Justyna, męcz.; w sobotę – wspomn. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz. Wszystkim dzieciom, z okazji Dnia Dziecka, oraz solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

  1. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo majowe oraz wieczorną Mszę św. uczniów klas II gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy będzie krótkie spotkanie dotyczące egzaminu przed bierzmowaniem. Prosimy o obecność także przynajmniej jednego z rodziców.

10 czerwca w Starym Sączu odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Młodzież naszej parafii, która w tym roku przyjęła ten sakrament prosimy o zapisywanie się u ks. Mariusza.

  1. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę będzie miała miejsce koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy al. Matki Bożej Fatimskiej 4 czerwca o godz. 11.00. Zachęcamy do udania się do Tarnowa na tę uroczystość. Będzie również zorganizowany wspólny wyjazd autokarem. Można zapisywać się w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd autokaru z parkingu o godz. 9.30.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products