V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2012 r.

 

1. We środę rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30.

We środę przypada druga rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna z prośbą o kanonizację naszego Rodaka z intencji członków Róż Różańcowych będzie o godz. 18.00. Po Mszy świętej wieczornej młodzież zaprasza na czuwanie modlitewne z prośbą o kanonizację bł. Jana Pawła II.

2. W piątek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 9.30, po której nastąpi przemarsz pod Pomnik Niepodległości. W piątek z racji uroczystości liturgicznej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. We czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja eucharystyczna do godz. 20.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie we czwartek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca św. zakończona Apelem jasnogórskim.

4. We wtorek i czwartek o godz. 16.30 będzie spotkanie dla dzieci z klas drugich i ich rodziców. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która rozpocznie się o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00. Prosimy, aby w przyszłą niedzielę wszyscy stosowali się do poleceń panów ze Straży Pożarnej, którzy będą dbać o porządek i kierować ruchem na parkingu.

5. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich będzie w niedzielę 12 maja o godz. 11.00. Prosimy, aby te dzieci oraz ich rodzice przystąpili do sakramentu pokuty przed tą uroczystością podczas spowiedzi, która będzie we czwartek i piątek w tym tygodniu.

6. Urząd Miejski w Wojniczu informuje, że deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są dostępne u sołtysów, można je też odebrać w Urzędzie Miejskim lub pobrać ze strony internetowej www.wojnicz.pl. Deklaracje należy złożyć do 20 maja br. w Urzędzie Miejskim w Wojniczu. W dniach 14 i 15 maja odbędzie się dodatkowy dyżur Referatu Gospodarki Komunalnej do godz. 18.00 na Sali narad w celu udzielania pomocy przy wypełnianiu deklaracji.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wojniczu informuje, że zebranie rodziców dzieci 5-cio i 6-cio letnich (urodzonych w 2007 i 2008 r.) zapisanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej odbędzie się 8 maja o godz. 16.30 w budynku starej szkoły, ul. Rynek 30. Po zebraniu zawierane będą umowy, dlatego Dyrekcja prosi wszystkich rodziców o przybycie na spotkanie.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zygmunt Janicki z ul. Goszczyńskiego, śp. Józefa Szczupak z Tarnowa i śp. Barbara Węgrzyn z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products