Niedziela Palmowa – 28 III 2021 r.

 

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przypomnienia wiernym Męki Chrystusa Pana.
  2. Możliwość spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę. Będziemy spowiadać do godz. 17.00 do 19.00.
  3. Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego będzie następujący:

Wielki Czwartek. Rano nie będzie Eucharystii. Natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek. Adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem o godz. 10.00. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie również o godz. 15.00.

Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgii Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do północy. Tradycyjnie zaraz po liturgii odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali. Będzie to również czas przeznaczony do prywatnej adoracji krzyża. Ze względu na obowiązujące przepisy będziemy oddawać cześć krzyżowi poprzez przyklęknięcie, nie będzie ucałowania krzyża. Pamiętajmy o przyozdobieniu na Wielki Piątek krzyży przydrożnych. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Zgodnie z przepisami Kościoła, w Wielki Piątek Komunia Święta będzie rozdawana tylko podczas Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Zachęcamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Triduum w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek rozpoczyna się też nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie w Wielki Piątek po Drodze krzyżowej o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o godz. 15.00, natomiast od Wielkiej Niedzieli do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – nowenna będzie o godz. 18.00 – przed wieczorną Mszą świętą.

Wielka Sobota. Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 6.00 rano.

Pokarmy na stół wielkanocny będą święcone na placu przy Kolegiacie od godz. 9.30 do 12.00, co pół godziny. Od godz. 9.30 poświęcenie pokarmów również w innych miejscowościach: jeden kapłan uda się do Łukanowic, Ispu i Zakrzowa, drugi ksiądz – na Dębinę Łętowską, Zakrzowską i na Podlesie, a trzeci – do Więckowic, Rudki i Ratnaw pod kapliczkę. W tych miejscowościach poświęcenie pokarmów będzie w otwartej przestrzeni. Prosimy o zorganizowanie dojazdu. Zachowując tradycję, powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę, aż do Rezurekcji.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 20.00 od obrzędu światła. Następnie będzie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, zakończona Procesją Rezurekcyjną. Na Wigilię paschalną przynieśmy świece, które będą potrzebne także w czasie procesji.

  1. Według nowych rozporządzeń władz państwowych aktualnie w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób. Zachowując przepisy sanitarne, zachęcamy do uczestnictwa w liturgii pozostając na placu kościelnym. Osoby starsze i chore zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej nabożeństw odprawianych w kościele.
  2. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej złożyli 350 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz 40 zł na kwiaty do Bożego Grobu, ul. Konopnickiej odpowiednio 1800 zł i 480 zł oraz zamówili 2 intencje mszalne. Również mieszkańcy Łukanowic – Topoliny, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary, zamówili trzy intencje mszalne. Dziękujemy też za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.
  3. Z funduszu parafialnej Caritas zakupiono towary spożywcze i przygotowano paczki świąteczne dla 110 rodzin. Dziękujemy firmom Florpak, Planta oraz Dla Domu i Ogrodu za wsparcie tej akcji. Dziękujemy osobom z Caritas za przygotowanie i rozdzielenie paczek. Bóg zapłać.
  4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara Sobarnia z ul. Krótkiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products