Poniedziałek Wielkanocny – 28 III 2016r.

 

1. Trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się poprzez nowennę. Jest ona odprawiana o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą świętą.

2. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio. Natomiast w piątek – 1 kwietnia, z okazji kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy na Eucharystię z kazaniem o godz. 18.00, a po jej zakończeniu na okolicznościowe czuwanie modlitewne. Jednym z celów spotkania będzie m.in. modlitwa w intencji ŚDM w Krakowie oraz organizacji Tygodnia Misyjnego w naszej diecezji. Składamy podziękowanie członkom Róż Różańcowych, którzy złożyli 8000 zł na organizację i wyjazd młodych na ŚDM. Bóg zapłać.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Na prośbę parafian, po wysłuchaniu zdania Parafialnej Rady Duszpasterskiej, zostają wydłużone godziny adoracji eucharystycznej, która ma miejsce we czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Począwszy od tego czwartku adoracja będzie się rozpoczynać po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy wszystkich do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać tak jak dotychczas czyli od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: najpierw adoracja a o godz. 8.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych. W piątek ze względu na trwającą Oktawę Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.

4. Od piątku do niedzieli trwać będzie kurs przedmałżeński, który przeprowadzą pracownicy Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie pod kierunkiem jego dyrektora, ks. dra Jana Banacha. Ze względu na większą liczbę uczestników kurs odbędzie się w Domu Grodzkim w Wojniczu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00. Wszystkie osoby, które się zapisały prosimy o niezawodne przybycie. Dziękujemy Urzędowi Miasta za wynajęcie lokalu.

5. Niedawno na działce przy kościele św. Leonarda został wykonany parking. Parafia dostarczyła ażurową kostkę a pozostałe materiały, wszelkie formalności i wykonanie wziął na siebie Urząd Miasta. Składamy serdeczne podziękowanie Urzędowi Miasta Wojnicza na czele z Panem Burmistrzem oraz firmie P. Rafała Chmury za wykonane prace. Bóg zapłać. Składamy podziękowanie również rodzicom dzieci klas drugich, którzy ofiarowali 2000 zł na zakup trójtonowego gongu do kościoła. Bóg zapłać.

6. Firma Trans-Wit organizuje wyjazd do Łagiewnik w przyszłą niedzielę. Cena biletu 20 zł, wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele, zapisy w zakrystii i kancelarii – do środy włącznie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products