III Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 r.

 

1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00; dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest Msza święta.

2. We środę, czwartek i piątek trwać będą rekolekcje szkolne. Uczniowie rozpoczynają spotkania rekolekcyjne każdego dnia o tej samej porze wg następującego porządku. Młodzież wszystkich klas Gimnazjum oraz ZSLiT – o godz. 8.00, uczniowie Szkoły Podstawowej z klas 3-6 – codziennie o godz. 10.00, uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej – o godz. 12.00. Spowiedź rekolekcyjna dla uczniów Szkoły Podstawowej będzie we czwartek od godz. 16.00 do 17.00, natomiast spowiedź dla uczniów Gimnazjum i ZSLiT będzie w piątego o godz. 8.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, by wzięły udział w rekolekcjach wielkopostnych. Ze względu na rekolekcje, w środę i czwartek nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione o godz. 6.30.

Przypominamy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. Będziemy spowiadać we czwartek podczas adoracji eucharystycznej, która trwać będzie od godz. 18.30 do 20.30 oraz w piątek od godz. 17.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: najpierw adoracja a o godz. 8.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych. W piątek przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Ze względu na rekolekcje szkolne, wszystkich chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę: jeden kapłan od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; drugi kapłan od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcy ul Reymonta złożyli 220 zł, Łukanowic Topoliny – 900 zł i zamówili 6 Mszy świętych. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty na te cele. Bóg zapłać.

6. W sklepach Delikatesy Centrum oraz P. Barbary Kupczyk są wystawione kosze. Składane tam produkty żywnościowe wspomogą przygotowanie paczek na Święta Wielkanocne dla potrzebujących. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej oraz klasy czwartej oddziału sportowego na rok szkolny 2016/2017. Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły od 1 marca w godzinach od 9.00 do 14.00. Jednocześnie informuje, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego rozpoczną się 7 marca.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Ferdynand Pater z ul. Tarnowskiej i śp. Maria Sumara z ul. Zawale. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products