IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018r.

 

  1. We czwartek rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.
  2. W piątek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla klasztorów klauzurowych.
  3. Ponadto w tym tygodniu: – we środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.; w sobotę – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz. W tym dniu po Mszach świętych porannych będzie obrzęd błogosławieństwa gardła. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza w pierwszy piątek na godz. 19.00 na czuwanie modlitewne „Moc modlitwy”. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00. Przedtem od godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa.
  5. Ks. Marcin w piątek i sobotę odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku. Rozpoczęcie od godz. 8.00.
  6. W miniony czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, sugestie i uwagi oraz złożone ofiary. W intencji rodzin, które odwiedziliśmy podczas kolędy odprawimy Msze Święte: dzisiaj (niedziela) o godz. 8.00 i 12.30, w piątek o godz. 18.00 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 i 11.00.
  7. Dzisiaj o godz. 14.30 w domu katechetycznym będzie zebranie zelatorów Róż Żywego Różańca.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do „Małego Gościa” dołączona jest płyta z utworami zespołu Małe TGD
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Duran z ul. Jagiellońskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products