Najświętszej Rodziny – 27 XII 2015 r.

 

1. Dziś obchodzimy święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W poniedziałek przypada święto świętych Młodzianków, męczenników. Od jutra Msze święte poranne w dni powszednie w Kolegiacie będą jak przed Adwentem czyli o godz. 6.00, 6.30 i 8.00.

2. We czwartek przeżywać będziemy ostatni dzień 2015 roku. Wieczorem o godz. 17.00 będzie Msza św. na zakończenie „starego roku” oraz nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy Go za wszystkie nasze grzechy i zaniedbania. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Intencja Mszy świętej o godz. 17.00 została zamówiona przez mieszkańców Łukanowic.

3. W piątek przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą tak jak w niedzielę.

4. W sobotę udamy się do chorych z posługą sakramentalną: jeden ksiądz odwiedzi od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudkę Dół, Rudkę Góra; drugi kapłan również od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębinę Łętowska, Dębinę Zakrzowska, Podlesie. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

5. Składamy podziękowanie za ofiary na potrzeby dzieci w krajach misyjnych. Kolędnicy misyjni zebrali 6444 zł, 28€ i 20 franków. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę (3 I) o godz. 16.40 odbędzie się kolejny, dziesiąty już Koncert noworoczny. Koncert upamiętni ks. prałata Jana Rzepkę – długoletniego proboszcza naszej parafii. Wśród wykonawców są znani wojniccy oraz tarnowscy i krakowscy muzycy związani z Wojniczem oraz aktor Łukasz Nowicki. Zapraszamy. W związku z koncertem w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.

7. Młodzież naszej parafii zaprasza na inscenizację Bożonarodzeniową pt. "Do Betlejem wszyscy" do Kina Wawel. Przedstawienia odbędą się w dniach 2 i 3 stycznia (sobota i niedziela) o godz. 17.00. Ofiary złożone przy okazji występu będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na ŚDM do Krakowa w lipcu 2016 roku.

8. Dzisiaj w Izbie Regionalnej o godz. 16.00 będzie spotkanie z okazji 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego oraz wystawa kopii obrazów przedstawiających Madonny z Dzieciątkiem.

9. W poniedziałek rozpoczniemy wizytę duszpasterską, w czasie której chcemy wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych rodzin w Nowym Roku. Kolęda jest również czasem na rozmowę służącą pogłębieniu wiary i życia chrześcijańskiego. Podczas tegorocznej kolędy będziemy także prosić te rodziny, w których jest młodzież, aby zechciały przyjąć do swoich domów ludzi młodych z zagranicy podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r. Postarajmy się – jeśli to możliwe – aby na czas kolędy wszyscy członkowie rodziny byli w domu. Przygotujmy na stole krzyż, świece oraz wodę święconą i kropidło. Kapłana odwiedzającego rodziny będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Jeśli to możliwe, prosimy o podwiezienie księdza kilkanaście minut przed rozpoczęciem kolędy w poszczególnych rejonach. Program całej kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii w zakładce ogłoszenia.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

 

28. XII.2015 r. – Poniedziałek – od godz. 9.00

1. ul. Loretańska – równocześnie dwóch księży po obu stronach. Jeden ksiądz rozpoczyna – od Pani Teresy Oćwieja, drugi od Państwa Kaczorów

2. Ratnawy – od Pana Kazimierza Sachy do Pani Danuty Sacha

3. Ratnawy przy E-4 – od Państwa Wałęgów do Państwa Kargulów

4.      Ratnawy – od Państwa Mleczków do Pani Zofii Opioła

 

29.XII.2015 r. – Wtorek – od godz. 9.00

1. Rudka Góra, Wąwóz Szwedzki – od Pana Kubisa do Państwa Święch

2. Dębina Łętowska – od Państwa Zorek do Państwa Gołąb

3. Podlesie Łopoń – jeden ksiądz rozpoczyna od Państwa Szymańskich- a drugi rozpoczyna od P. Bialik

4. Rudka Dół – od Państwa Zyguckich do Państwa Pater

 

30.XII.2015 – Środa – od godz. 9.00

1. Łukanowice – od Państwa Badzioch do Pana Stanisława Węgrzyna

2. Warszawska – rozpoczęcie równoczesne od Rynku od Państwa Michałek  i od Państwa Setlik /dwóch księży/

3. Łukanowice – domy przy E-4, lewa strona od Państwa Siedlików do Państwa Fydów oraz domy z Zakrzowa odcięte przez obwodnicę -zakończenie u Państwa Potaczków

4. Łukanowice – domy przy przepompowni od Państwa Migdałów do Państwa Szlosków

 

2.I.2016 –Sobota – od godz. 9.00

1. Zakrzów – od Państwa Branickich do Pana Macieja Zaprzałki

2. Zakrzów od Pana Stanisława Szczupaka do Pana Kazimierza Michałka, przejście do Państwa Niedzielskich i zakończenie u Państwa Nieć

3. Łukanowice – Topolina

4. ul. Konopnickiej – od Państwa Pomykacz do Państwa Jaśkiewicz (od godz. 15.00)

 

3.I.2015 –Niedziela od godz.14.30

1. ul. Słoneczna – od P. Józefa Sadego po obu stronach w kierunku ul. Tarnowskiej

2. ul. Konopnickiej – od Państwa Figiel do Pana Józefa Michałka

3. ul. Konopnickiej – od Państwa Tadla do Państwa Krzemińskich

4. ul. Wąwóz Szwedzki – od Państwa Derendal do Państwa Rosiek

 

4.I.2015 –Poniedziałek od godz. 15.00

1. ul. Tarnowska – od Państwa Zawisza do Państwa Pachowicz

2. ul. Tarnowska – od Pana Stanisława Wrony w stronę cmentarza i powrót drugą stroną do Państwa Marcińskich

3. ul. Reymonta – równoczesne rozpoczęcie z obu końców ulicy /dwóch księży/

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products