I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania.
  2. Rekolekcje adwentowe odbędą się podobnie jak rok temu: rozważania rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy świętych przez trzy niedziele Adwentu począwszy od najbliższej. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Stanisław Wszołek – profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą w dni powszednie Adwentu. Dla starszych – rano o godz. 6.00, Godzinki będą śpiewane po Roratach. Natomiast wieczorem o godz. 18.00 będą Roraty dla dzieci. Niech dzieci przynoszą lampiony. Prosimy, aby dzieci przychodziły do kościoła na godz. 17.45. Ten czas przed Mszą świętą będzie wykorzystany na naukę śpiewu i przygotowanie do liturgii. W związku z tym w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Różańca za zmarłych.

Przypominamy, że od dziś wszystkie nabożeństwa odprawiane w kościele św. Leonarda zostają przeniesione do kolegiaty.

  1. W tym tygodniu w liturgii: we środę – święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb., w niedzielę – wspomnienie św. Barbary, dziew. i męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota grudnia. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00. W sobotę wizyta u chorych z posługą duszpasterską, porządek tradycyjny.
  3. W kruchcie kościoła są dostępne świece Caritas na stół wigilijny, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę wynosi 9 zł, za dużą – 24 zł. Zebrane środki będą przeznaczone za pośrednictwem Diecezjalnej Caritas na pomoc dzieciom. Są również opłatki na Wigilię, zachęcamy do nabywania. Ofiary za opłatki będą wpierać fundusz przeznaczony na wynagrodzenie za pracę p. organisty i p. kościelnego.
  4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Czosnyka z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products