I Niedziela Adwentu – 27 XI 2016 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy wszystkich na Roraty, które będą w dni powszednie Adwentu rano o godz. 6.30. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami. Z myślą o nich będą kazania na Roratach. Po Roratach panie z Caritas zapraszają dzieci na herbatę do domu parafialnego. Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Przypominamy również, że od minionego piątku przez miesiące zimowe w Kolegiacie są odprawiane wszystkie nabożeństwa, które miały miejsce w kościele św. Leonarda.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.00 będzie wspólna modlitwa w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Również w sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek i w sobotę Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku; rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu w liturgii: we środę – święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Członkowie Caritas rozprowadzają, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świece na stół wigilijny. Ofiary w wysokości 5 zł są przeznaczone na pomoc dzieciom. W sklepie p. Barbary Kupczyk będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone osobom potrzebującym na Święta. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe. Dziękujemy również mieszkańcom Dębiny Łętowskiej, którzy złożyli na ten cel 1750 zł i 140 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. Program wizyty z opłatkami:

P. Kościelny:

Poniedziałek, godz. 14.00 – Ratnawy, ul św. Kingi

Wtorek, godz. 13.00 – Rudka, ul. Wąwóz Szwedzki, Br. Mirochnów

Środa, godz. 12.00 – Więckowice

Czwartek, godz. 12.00 – Więckowice c.d. i ul. Jesionowa

Piątek, godz. 12.00 – ul. Tarnowska, Krzywa, Rynek

Sobota, godz. 12.00 – ul. Krakowska, Loretańska

 

P. Organista:

Poniedziałek, godz. 14.00 – Ratnawy – prawa strona, Podlesie, ul. Wolicka

Wtorek, godz. 13.00 – Dębina Zakrzowska

Środa, godz. 15.00 – Dębina Łętowska

Czwartek, godz. 13.00 – Zakrzów

Piątek, godz. 13.00 – ul. Tarnowska, św. Leonarda, Zawale

Sobota, godz. 12.00 – ul. Długa i Szkolna

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products