XXX Niedziela Zwykła – 27 X 2013 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświęcenia naszej Świątyni.

Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na prace remontowo-inwestycyjne. Dziękujemy również mieszkańcom Więckowic, którzy złożyli 3950 zł za czwarty kwartał oraz dodatkowo 180 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

2. W poniedziałek wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W piątek, 1 XI przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msze św. przed południem będą o godz.: 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, oraz w kościele św. Leonarda. Natomiast będzie Msza św. na cmentarzu po procesji. Po południu o godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu, gdzie modlitwą nieszporów i procesją wśród mogił, polecimy Bogu naszych zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00. Również Msza Święta wieczorna we czwartek będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwośc od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę, 2 XI przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. będą w Kolegiacie o 6.00, 6.30, 7.00 i 18.00, w kościele św. Leonarda o 8.00, a w kaplicy cmentarnej o 9.00 i 15.00. Przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 17.30 w Kolegiacie będą wypominki i Różaniec za zmarłych. Za wszystkich wypominanych zostaną również odprawione Msze Święte w dniach od 1 do 8 listopada. Wypominki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.

4. Przypominamy, że od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego, można zyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za jedną duszę. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św. odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i nawiedzenie kościoła. Również przez cały pierwszy tydzień listopada możemy pod tymi samymi warunkami zyskać odpust zupełny modląc się na cmentarzu za zmarłych. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Będziemy spowiadać we czwartek od godz. 16.00 do 18.00 oraz w czasie adoracji eucharystycznej, która rozpocznie się po wieczornej Mszy Świętej i potrwa do godz. 20.30.

6. Zwyczajem lat poprzednich w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach klerycy oraz zbierają ofiary na rzecz Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Pomagają im lektorzy i ministranci ubrani w komże. W obydwu bramach, prowadzących na nasz cmentarz będzie odbywać się kwesta. Na  puszkach będzie umieszczony napis informujący o tym, że ofiary przeznaczone są dla Seminarium. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na ten szlachetny cel. Kwestować będzie również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej na odnowę zabytkowych nagrobków.

7. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych przypadającą w piątek, chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną we czwartek i w sobotę. We czwartek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańca św. zakończona Apelem Jasnogórskim.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products