XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2015 r.

 

1. We czwartek, w pierwszy dzień października rozpoczną się tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie wieczorna Msza święta. Zachęcamy wszystkich, również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa. Prosimy o przygotowanie kaplic wokół Kolegiaty: I kaplica – Róża P. Józefy Herjan, II kaplica – Róża P. Kazimiery Przeklasa, III kaplica – Róża P. Heleny Marcisz, IV kaplica – Róża P. Jadwigi Gniozdorz. Prosimy też o zabranie na procesję figur Matki Bożej, św. O. Pio oraz sztandarów. Bezpośrednio po procesji będzie Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, – we środę – wspomnienie św. Hieronima, – we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Ponadto spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 w pierwszą sobotę będzie w Kolegiacie a nie w kościółku św. Leonarda. Godzinę wcześniej będzie wspólna modlitwa. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty w piątek i w sobotę od godz. 8.00.

4 Akcja Katolicka zaprasza na wspólną modlitwę: Koronka na Ulicach Miast Świata w dniu 28. września – w poniedziałek o godz. 15 -tej. Modlitwa będzie jak rok temu w dwóch grupach tzn. na Plantach  i w Ispie. Zachęcamy do udziału.

5. Dziękujemy za złożone ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy Łukanowic – Topoliny złożyli 3730 zł na prace remontowo inwestycyjne i 420 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi i czterech numerów z Łoponia, odpowiednio – 2110 zł i 230 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 1120 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary, dziękujemy też za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

6. Informujemy, że zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej od tego roku odbywa się w cyklu trzyletnim. W związku z tym obecne klasy pierwsze przystąpią do Pierwszej Komunii w 2018 r.

7. Fundacja Prudentia et Progressus podjęła inicjatywę uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych przez nadanie Autostradzie A4 nazwy Autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na stolikach pod chórem znajdują się bezpłatne gazetki dotyczące tej sprawy, możemy je zabrać. Są w nich również listy na podpisy dla tych, którzy chcą poprzeć tę inicjatywę.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego” jest m.in. artykuł o naszym kościółku św. Leonarda.

9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Józef Grzegórzek z Łukanowic i śp. Wacław Szczupak z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products