XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dok. Kościoła, we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia;

– we czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8.30 i potrwa do godz. 22.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Spowiedź święta w godz. 17.00 – 20.30;

– w pierwszy piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.00 oraz o godz. 18.00. Spowiedź w tym dniu od godziny 16.00 – 18.00; piątek to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach wojny, prośmy także o pokój na świecie.

– w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – porządek tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.

  1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu informuje, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 8, odbędzie się na boisku szkolnym dnia 4 września br. po Mszy świętej w kolegiacie.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przychodzą 1 września w godzinach zadeklarowanych przez rodziców. Dowóz autobusem szkolnym odbywać się będzie, według rozkładu jazdy umieszczonego na stronie internetowej szkoły. Więcej informacji o rozpoczęciu nowego roku szkolnego podamy w przyszłą niedzielę.

  1. Po przerwie wakacyjnej, od przyszłej niedzieli w kościele św. Leonarda będzie celebrowana Msza święta o godzinie 16.00.
  2. W sobotę o godz. 19.00 będzie katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
  3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Paweł Batko z Więckowic i śp. Andrzej Wiśniowski z Ispu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products