XVII Niedziela Zwykła – 27 lipca 2014 r.

 

1. We środę i czwartek przeżywaliśmy nawiedzenie Obrazu Jezu, ufam Tobie, oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Był to czas łaski i miłosierdzia. Ufamy, że to niezwykłe doświadczenie tych dni i wstawiennictwo świętych będą przynosić owoce w naszym życiu. My, duszpasterze jesteśmy zbudowani Waszą wiarą i pięknym świadectwem jakie daliście podczas tych niezapomnianych dni. Dziękujemy za Waszą gorliwość, rozmodlenie i pobożność, która kazała Wam bardzo licznie czuwać przez całą dobę przed Obrazem i relikwiami.

Składamy podziękowanie również za Wasze zaangażowanie w organizacyjne przygotowanie tej uroczystości. Dziękujemy strażakom z całej parafii, liturgicznej służbie ołtarza: ceremoniarzom, lektorom, ministrantom; dziewczynkom z DSM, chórowi parafialnemu, osobom, które czytały słowo Boże, śpiewały psalmy, prowadziły modlitwy i rozważania, dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o porządek oraz dekorację kościoła i terenu wokół niego. Dziękujemy wszystkim, za każdą pomoc, a za szczególne zaangażowanie chcemy podziękować imiennie. Są to następujące osoby: P. Cezary Chmiel, P. Jadwiga Gniozdorz, P. Anetta Święch, P. Mariusz Merchut, P. Mieczysław Kawa, P. Renata Wycykał, P. Ireneusz Gniozdorz, P. Krzysztof Haber, P. Andrzej Kołcz, P. Roman Bojdo, P. Kazimierz Sady. Bóg zapłać.

2. Za dwa tygodnie, 10 sierpnia przeżywać będziemy odpust ku czci patrona parafii i kościoła, św. Wawrzyńca. Z radością informujemy, że w tym roku ta uroczystość będzie miała wymiar historyczny. Bowiem uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie Pasterz Diecezji, ks. bp Andrzej Jeż, a jego obecność związana będzie z przywróceniem naszemu kościołowi parafialnemu tytułu Kolegiaty oraz z ponownym erygowaniem Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu. Kapituła powstała w Wojniczu w roku 1465 i działała do roku 1786, kiedy to została zniesiona przez władze austriackie. Erygowanie Kapituły w czasie odpustu parafialnego za dwa tygodnie to nie tylko nawiązanie do historii, ale również wielka nobilitacja dla naszej parafii i ziemi wojnickiej. W naszej diecezji istnieje Kapituła Katedralna w Tarnowie oraz Kapituły Kolegiackie w Nowym Sączu i w Bochni, do których za dwa tygodnie dołączy Wojnicz. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą i historyczną sumę odpustową 10 sierpnia.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. Marty

– we czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– w piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 6.00 i 18.00, a Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie we czwartek między godz. 18.00 a 20.30 w czasie Mszy świętej a później w czasie adoracji eucharystycznej, oraz w piątek od godz. 16.00 do godz. 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca świętego.

5. Można jeszcze zapisywać się na trzygodzinny film z peregrynacji. Film będzie rozprowadzany w przyszłą niedzielę. Zapisy w zakrystii.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products