Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 V 2018 r.

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 31 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz w kościele św. Leonarda – po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości Bożego Ciała.

We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, aby publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Trasa procesji tradycyjna, czyli z Kolegiaty, ulicą Jagiellońską na Rynek, a następnie ul. Tarnowską do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz niesienie ich w procesji oraz przystrojenie domów na trasie procesji. Zachęcamy, aby wszyscy Parafianie wzięli udział w procesji. Zapraszamy dzieci z klas trzecich, prosimy rodziców, aby towarzyszyli dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Zwracamy się też z prośbą do członków Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji oraz na parkingu przy Kolegiacie.

Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze dzieci wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy również do przystąpienia do sakramentu pokuty przed Uroczystością Bożego Ciała. Dodatkowo będziemy spowiadać we środę od godz. 16.00 do 18.00. Spowiedź będzie również w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. W sobotę o godz. 7.00 rozpocznie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, które zakończy się Mszą święta o godz. 8.00. W piątek i w sobotę ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą duszpasterską. Porządek wizyty – tradycyjny. Ze względu na Uroczystość Bożego Ciała we czwartek nie będzie całodniowej adoracji eucharystycznej.
  2. W piątek przypada wspomnienie św. Justyna męczennika. W tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. Dziękujemy za złożone ofiary: mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi oraz czterech domów z Łoponia złożyli 2020 zł na prace remontowe oraz 620 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Wąwóz Szwedzki i Rudki Góra – 1060 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  4. Szkoła Muzyczna w Milówce prowadzi nabór na kolejny rok szkolny. Rekrutacja kończy się 29 maja.
  5. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Magdaleny Sarad z Łukanowic oraz śp. Stanisława Ładonia z Wojnicza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products