II Niedziela Wielkanocna – 27 kwietnia 2014 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

1. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie czuwanie modlitewne, w czasie którego będziemy dziękować za kanonizację Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału.

2. W trzech nawach naszego kościoła są świece z ogniem pochodzącym z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ogień ten pobłogosławiony przez Jana Pawła II w 2003 r. nieustannie płonie przed obrazem Jezusa Miłosiernego. „Iskra miłosierdzia” powędruje dziś do wszystkich domów: zabierzmy ogień z wykorzystaniem lampionów, świec lub paschalików. W ten sposób każdy z nas będzie mógł doświadczyć symbolicznie blasku Bożego Miłosierdzia; przy tym ogniu dziś zjednoczymy się na wspólna modlitwę w rodzinach w duchu dziękczynienia za kanonizację.

3. Niedziela Miłosierdzia Bożego to równocześnie Święto „Caritas”. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy te osoby w parafii, które bezinteresownie wkładają wiele wysiłku w organizowanie i niesienie pomocy biednym i potrzebującym.

4. We czwartek rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która rozpocznie się o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę o godz. 11.00. Rodziców i chrzestnych prosimy, aby przystąpili do spowiedzi we czwartek lub w piątek. Prosimy również, aby w przyszłą niedzielę wszyscy stosowali się do poleceń panów ze Straży Pożarnej, którzy będą dbać o porządek i kierować ruchem na parkingu.

6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich będzie w niedzielę 11 maja o godz. 11.00. Prosimy, aby te dzieci oraz ich rodzice przystąpili do sakramentu pokuty przed tą uroczystością podczas spowiedzi, która będzie we czwartek i piątek w tym tygodniu.

7. W sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu będą tylko w Kolegiacie o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 16.00. O godz. 9.30 będzie to Msza święta w intencji Ojczyzny. Wieczorna Eucharystia w sobotę będzie według formularza niedzielnego. Ponadto w tym tygodniu: w poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz., głównego Patrona Polski, we wtorek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dokt. Kościoła, patronki Europy, w piątek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom, wśród nich ks. Wojciechowi, składamy serdeczne życzenia.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. We czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja eucharystyczna do godz. 20.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie we czwartek w czasie adoracji, a w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Wszystkich chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00: jeden kapłan – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; drugi kapłan – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca św.

9. Nastąpiła zmiana godziny egzaminu przed bierzmowaniem: – kl. IIe ma egzamin w poniedziałek – 28 kwietnia o godz. 16.00. Pozostałe klasy – bez zmian.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji okolicznościowy numer Gościa niedzielnego.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Branicki z Tarnowa oraz śp. Stanisław Zarzycki z Ratnaw. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products